Редакція газети Передплата видання Свіжий номер Архів  

Ні! експлуататорському трудовому кодексу.

Заява Політвиконкому Соціалістичної партії України від 18 травня 2012 року


Архів

Юридична консультація

16.10.2006 – 12.09.2007

04.09.2006 – 16.10.2006

24.07.2006 – 04.09.2006

19.06.2006 – 24.07.2006

04.05.2006 – 19.06.2006

13.03.2006 – 04.05.2006

06.02.2006 – 13.03.2006

25.12.2005 – 06.02.2006

17.11.2005 – 25.12.2005

27.10.2005 – 17.11.2005

29.09.2005 – 27.10.2005

19.11.2003 – 29.09.2005


Україна політична

За кордоном

Партійне життя

Суспільство

Здоров'я

Соціалісти у владі

Зворотний зв'язок

Офіційні
заяви

Відгуки

Німеччина лівішає


Консервативний Християнсько-демократичний союз Німеччини (ХДС) на чолі з його лідером канцлером Ангелою Меркель, зазнає поразки від Соціал-демократичн...

"Хочеться порадити, щоб СПУ особливо різко розмежувалась з КПУ"


Цього листа до редакції "Товариша" надіслав Микола Яновський із м. Тернопіль. Ми подаємо його без змін. Це не означає, що редакція однозначно поділяє ...

Юридична консультація

Версія для друку


Архів: 04.09.2006 – 16.10.2006

Хвороба у день звільнення  (12.02.2009)

Читач просить не публікувати його ім'я (м. Київ):
 
Я працював на підприємстві, збирався звільнятися і написав заяву з проханням звільнити мене за угодою сторін з 27 січня 2009 року. В останній день роботи, тобто 26 січня, я захворів і пішов на лікарняний. Через тиждень я прийшов на роботу з лікарняним, щоб забрати усі документи та отримати гроші, проте мені відмовили в оплаті лікарняного через те, що захворів я в останній день роботи. Чи правомірно це? Чи маю я право на оплату лікарняного?
 
ВІДПОВІДЬ ЮРИСТА:

Відмова роботодавця в оплаті вашого листка непрацездатності у зв'язку з початком перебігу вашої хвороби в останній день роботи є неправомірною.

Стаття 46 Конституції України гарантує право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Відповідно до ч. 1 статті 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18 січня 2001 року   2240-III, право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Це право виникає з настанням непрацездатності в період роботи, включаючи й день звільнення. А тому звільнення працівника, який захворів у період роботи, за п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України не позбавляє його права на оплату листка непрацездатності.

При цьому листок непрацездатності оплачується не по день звільнення, а в порядку, встановленому статтею 2 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування", тобто за весь період до відновлення працездатності або встановлення медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи.

Допомога з тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, виплачується застрахованим особам Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, починаючи з шостого дня непрацездатності. Перші п'ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, оплачуються власником або уповноваженим ним органом за рахунок коштів підприємства1.

Відповідні роз'яснення містяться й у листі Міністерства праці та соціальної політики України від 20.08.2008 року   548/020/153-08.

Отже, незважаючи на те, що захворіли ви в останній день роботи, ви маєте законне право на оплату листка непрацездатності за весь період хвороби.

1 Ч. 2 ст. 2 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 11.01.2001 р.   2213.

Рубрику веде юрист юридичного департаменту газети "Товариш" Галина Литвинова

Запитання до юриста можна надсилати: "Товариш", "Запитай у юриста", а/с 266, м. Київ-21, 01021; електронною поштою: jurporada@ukr.net
 
У листах чітко формулюйте 1-2 запитання, вказуйте повну адресу, прізвище, ім'я та по батькові (за потреби ми не будемо їх друкувати). Юридична допомога на шпальтах газети є виключно дорадчою.



Архив за 04.09.2006 – 16.10.2006

18.03.2009

Щодо безоплатного поховання учасників бойових дій

16.03.2009

Щодо нотаріального засвідчення копій документів

12.03.2009

Якщо неможливо одержати аліменти

10.03.2009

Декларування подарунка

05.03.2009

Щодо надання пільг ветеранам військової служби - іноземцям

04.03.2009

Право на усиновлення дитини

02.03.2009

Щодо подання позову

26.02.2009

Порядок звернення до Конституційного Суду

25.02.2009

Сергій ТИЩЕНКО: "Для уряду Тимошенко нічого не значать ні закони, ні рішення судів!". Кабінет Міністрів письмово визнав свою бездіяльність щодо невиплати встановлених дітям війни грошей

23.02.2009

Чи можна скасувати довіреність?


СПУ

Про партію

Історія

Програма партії

Контакти





Свято, яке єднає Україну

Саме такий висновок можна зробити, порівнюючи, як відзначали День Перемоги на Донеччині й Закарпатті - на Сході й Заході України. Донецкая область. ...




Іпотека під 3% річних - реальність чи піар?

Від 10 травня українці зможуть звертатися із проханням надати іпотечний кредит за урядовою програмою, відповідно до якої такі кредити пропонуватимуть ...




Дорогое удовольствие. Цены на новые современные "Хюндаи" в четыре раза выше, чем на обычные поезда

С 27 мая по стране будут курсировать скоростные корейские поезда. Шесть новичков соединят Киев с другими городами, принимающими Евро-2012, - Львовом, ...

Пошук Контакти На початок сторінки