Редакція газети Передплата видання Свіжий номер Архів  

Ні! експлуататорському трудовому кодексу.

Заява Політвиконкому Соціалістичної партії України від 18 травня 2012 року


Архів

Юридична консультація

12.09.2007 – 12.09.2007

08.08.2007 – 12.09.2007

02.07.2007 – 08.08.2007

18.05.2007 – 02.07.2007

26.03.2007 – 18.05.2007

12.02.2007 – 26.03.2007

09.01.2007 – 12.02.2007

23.11.2006 – 09.01.2007

16.10.2006 – 23.11.2006

04.09.2006 – 16.10.2006

19.11.2003 – 04.09.2006


Україна політична

За кордоном

Партійне життя

Суспільство

Здоров'я

Соціалісти у владі

Зворотний зв'язок

Офіційні
заяви

Відгуки

Німеччина лівішає


Консервативний Християнсько-демократичний союз Німеччини (ХДС) на чолі з його лідером канцлером Ангелою Меркель, зазнає поразки від Соціал-демократичн...

"Хочеться порадити, щоб СПУ особливо різко розмежувалась з КПУ"


Цього листа до редакції "Товариша" надіслав Микола Яновський із м. Тернопіль. Ми подаємо його без змін. Це не означає, що редакція однозначно поділяє ...

Юридична консультація

Версія для друку


Архів: 09.01.2007 – 12.02.2007

Відпустка сумісника  (13.08.2009)

Читачка просить не публікувати її ім'я (інтернет-звернення):
 
Я працюю на двох роботах. На другій роботі я захотіла взяти відпустку на 21 день, щоб поєднати з основною роботою. Проте роботодавець сказав, що я маю право лише на 12 днів, оскільки працюю я півдня.
 
У трудовому договорі в мене зазначена тривалість відпустки 24 календарних дні. Чи має рацію роботодавець? Яким чином регулює це питання законодавство?
 
ВІДПОВІДЬ ЮРИСТА:

Виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом відповідно до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року   43 (далі - Положення), вважається сумісництвом.

Усі громадяни, які перебувають у трудових відносинах з підприємством, мають право на відпустку1. Якщо ви сумісник, і з вами укладено відповідний трудовий договір про роботу за сумісництвом, тобто перебуваєте у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), ви маєте право на щорічну відпустку як за основним, так і за неосновним місцем роботи (сумісництвом).

Частиною 1 ст. 6 Закону України "Про відпустки" від 15.11.1996 року  504/96-ВР встановлено, що щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.

Те, що за неосновним місцем роботи ви працюєте неповний робочий день, не позбавляє вас права на щорічну відпустку в повному обсязі, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 56 Кодексу законів про працю України робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Згідно з п. 6 ч. 7 ст. 10 Закону України "Про відпустки" від 15.11.1996 року  504/96-ВР відпустка на підприємстві, де працівник працює за сумісництвом, надається в той самий час, коли працівник йде у відпустку за основним місцем роботи.

Аналогічне положення міститься і в Постанові Кабінету Міністрів України "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій" від 03.04.1993 року  245 та Положенні, якими передбачено, що відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи2.

Отже, незважаючи на те, що працюєте Ви за неосновним місцем роботи та на умовах неповного робочого часу, підстав для ненадання Вам відпустки у повному обсязі згідно чинному законодавству у Вашого роботодавця немає.

Рубрику веде юрист юридичного департаменту газети "Товариш" Галина Литвинова

Запитання до юриста можна надсилати: "Товариш", "Запитай у юриста", а/с 266, м. Київ-21, 01021; електронною поштою: jurporada@ukr.net
 
У листах чітко формулюйте 1-2 запитання, вказуйте повну адресу, прізвище, ім'я та по батькові (за потреби ми не будемо їх друкувати). Юридична допомога на шпальтах газети є виключно дорадчою.



Архив за 09.01.2007 – 12.02.2007

22.09.2009

Чи зараховується час навчання до стажу?

10.09.2009

Щодо права на спілкування з дитиною

20.08.2009

Розбудова партійних структур. Партія "Дітей війни" активно відстоює інтереси найменш захищених верств населення по всій Україні

20.08.2009

Канів вимагає справедливості. Хоч як опирається влада, а гроші дітям війни віддати доведеться

20.08.2009

Більше справ - менше слів. Тільки за останній місяць надали допомогу з оформлення позовів до суду понад 400 дітям війни у Черкасах

13.08.2009

Відпустка сумісника

06.08.2009

Запізнення - звільнення?

23.07.2009

Змінилися розміри витрат при зверненні до суду

16.07.2009

Особливості строків позовної давності

30.06.2009

Оформлення паспорта для виїзду за кордон


СПУ

Про партію

Історія

Програма партії

Контакти





Свято, яке єднає Україну

Саме такий висновок можна зробити, порівнюючи, як відзначали День Перемоги на Донеччині й Закарпатті - на Сході й Заході України. Донецкая область. ...




Іпотека під 3% річних - реальність чи піар?

Від 10 травня українці зможуть звертатися із проханням надати іпотечний кредит за урядовою програмою, відповідно до якої такі кредити пропонуватимуть ...




Дорогое удовольствие. Цены на новые современные "Хюндаи" в четыре раза выше, чем на обычные поезда

С 27 мая по стране будут курсировать скоростные корейские поезда. Шесть новичков соединят Киев с другими городами, принимающими Евро-2012, - Львовом, ...

Пошук Контакти На початок сторінки