Редакція газети Передплата видання Свіжий номер Архів  

Ні! експлуататорському трудовому кодексу.

Заява Політвиконкому Соціалістичної партії України від 18 травня 2012 року


Архів

Юридична консультація

16.10.2006 – 12.09.2007

04.09.2006 – 16.10.2006

24.07.2006 – 04.09.2006

19.06.2006 – 24.07.2006

04.05.2006 – 19.06.2006

13.03.2006 – 04.05.2006

06.02.2006 – 13.03.2006

25.12.2005 – 06.02.2006

17.11.2005 – 25.12.2005

27.10.2005 – 17.11.2005

29.09.2005 – 27.10.2005

19.11.2003 – 29.09.2005


Україна політична

За кордоном

Партійне життя

Суспільство

Здоров'я

Соціалісти у владі

Зворотний зв'язок

Офіційні
заяви

Відгуки

Німеччина лівішає


Консервативний Християнсько-демократичний союз Німеччини (ХДС) на чолі з його лідером канцлером Ангелою Меркель, зазнає поразки від Соціал-демократичн...

"Хочеться порадити, щоб СПУ особливо різко розмежувалась з КПУ"


Цього листа до редакції "Товариша" надіслав Микола Яновський із м. Тернопіль. Ми подаємо його без змін. Це не означає, що редакція однозначно поділяє ...

Юридична консультація

Версія для друку


Архів: 17.11.2005 – 25.12.2005

Як встановлюються групи інвалідності?  (01.09.2008)

Читач просить не друкувати його ім'я
 
Мені 51 рік, я інвалід ІІІ групи, з 2000 року щороку проходжу комісію. Чи маю я право на постійну групу інвалідності?
 
ВІДПОВІДЬ ЮРИСТА:

Порядок встановлення груп інвалідності, критерії, за якими визначають ступінь обмеження життєдіяльності, терміни переоглядів інвалідів врегульовані Інструкцією про встановлення груп інвалідності, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 7 квітня 2004 р.   183 (далі - Інструкція). Медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) при проведенні експертиз щодо визначення ступеня обмеження життєдіяльності людей, причин, часу настання, груп інвалідності керуються Положенням про медико-соціальну експертизу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1992 р.   83 (далі - Положення).

Відповідно до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", інвалідом є особа зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, наслідком травм, або з уродженими дефектами, що призводять до обмеження життєдіяльності, до необхідності в соціальній допомозі і захисті.

Згідно п. 1.2 Інструкції, інвалідність у повнолітніх осіб визначається шляхом експертного обстеження медико-соціальними експертними комісіями.

Відповідно до Положення, медико-соціальна експертиза повинна здійснюватись після повного та всебічного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, визначення клініко-функціонального діагнозу, соціально-психологічного стану, професійно-трудового прогнозу, отримання результатів відновного лікування, соціально-трудової реабілітації та інших даних, що підтверджують стійкий чи незворотний характер захворювання. Хворого, який направляється на медико-соціальне експертне обстеження, представляє лікар чи голова лікарсько-консультаційної комісії лікувально-профілактичного закладу. Для вирішення соціальних питань запрошуються представники власника підприємства, установи, організації, де працює хворий, або уповноваженого ним органу та профспілкового комітету.

З метою об'єктивної оцінки стану здоров'я і ступеня обмеження життєдіяльності при огляді у МСЕК в кожному випадку проводиться комплексне обстеження хворого: опитування, вивчення необхідних документів, комісійний огляд усіма членами МСЕК та оцінка стану всіх систем організму, вивчення всіх необхідних даних лабораторних та функціональних методів дослідження.

Пунктом 3 Інструкції визначено, що переогляд інвалідів із нестійкими, зворотними морфологічними змінами та порушеннями функцій органів і систем організму з метою визначення ефективності відновного лікування та реабілітаційних заходів, стану здоров'я і ступеня соціальної адаптації проводиться через 1-3 роки.

Переогляд інвалідів раніше зазначених строків, а також громадян, інвалідність яким встановлено без зазначення терміну переогляду, проводиться при зміні стану здоров'я і працездатності чи при виявленні фактів зловживань або помилок, допущених у встановленні групи інвалідності.

Група інвалідності без зазначення строку переогляду встановлюється громадянам при анатомічних дефектах і прирівняних до них станах, стійких необоротних морфологічних змінах та порушеннях функцій органів і систем організму, неефективності реабілітаційних заходів, неможливості відновлення соціальної адаптації, несприятливому прогнозі динаміки працездатності з урахуванням реальних соціально-економічних обставин у районі проживання інваліда, а також чоловікам старше шістдесяти років і жінкам старше п'ятдесяти п'яти років, інвалідам, у яких строк переогляду настає: у чоловіків після досягнення шістдесяти років, жінок - п'ятдесяти п'яти років.

Перелік анатомічних дефектів і прирівняних до них станів, як-то відсутність або параліч кінцівок, органів тощо, міститься у п. 4 Інструкції.

У разі незгоди оглянутого з рішенням районної, міжрайонної, міської медико-соціальної експертної комісії він протягом місяця має право подати про це письмову заяву до республіканської, Кримської, обласної, центральної міської медико-соціальної експертної комісії або до медико-соціальної експертної комісії, у якій він проходив огляд, чи до відповідного відділу (управління) охорони здоров'я. Комісія, що проводила огляд, або відділ (управління) охорони здоров'я в триденний строк від дня одержання заяви надсилають усі наявні документи разом із заявою на розгляд республіканської, Кримської, обласної, центральної міської медико-соціальної експертної комісії, яка не пізніше ніж за місяць від дня подання заяви проводить переогляд хворого і приймає відповідне рішення1.

Рішення республіканської, Кримської, обласної, центральної міської медико-соціальної експертної комісії може бути оскаржене в Міністерстві охорони здоров'я України.

Міністерство охорони здоров'я при виявленні фактів порушення законодавства про медико-соціальну експертизу доручає іншому складу обласної або республіканській медико-соціальної експертної комісії з урахуванням усіх наявних обставин повторно розглянути питання, рішення щодо якого оскаржується, а також вживає інших заходів, що забезпечують дотримання чинного законодавства при проведенні медико-соціальної експертизи.

Рішення медико-соціальної експертної комісії може бути оскаржене в суді.

Отже, за відсутності у вас анатомічних дефектів і прирівняних до них станів, стійких необоротних морфологічних змін та порушень функцій органів і систем організму, інших, зазначених вище умов встановлення постійної групи інвалідності або недосягнення шістдесятирічного віку, вам не може бути встановлена постійна група інвалідності. Якщо ви не погоджуєтеся з рішенням МСЕК, маєте право оскаржити його у встановленому законодавством порядку.

1Пункт 34 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1992 р.   83.

Рубрику веде юрист юридичного департаменту газети "Товариш" Галина Литвинова

Запитання до юриста можна надсилати: "Товариш", "Запитай у юриста", а/с 266, м. Київ-21, 01021; електронною поштою: jurporada@ukr.net
 
У листах чітко формулюйте 1-2 запитання, вказуйте повну адресу, прізвище, ім'я та по батькові (за потреби ми не будемо їх друкувати). Юридична допомога на шпальтах газети є виключно дорадчою.



Архив за 17.11.2005 – 25.12.2005

17.09.2008

Пільги вдовам інвалідів війни

15.09.2008

Камера схову: чи збереже магазин ваші речі?

11.09.2008

Компенсація замість путівки

10.09.2008

Порядок призначення субсидій

08.09.2008

Особливості рекламування ліків

04.09.2008

Право на відстрочку від призову

03.09.2008

Як піти у творчу відпустку?

01.09.2008

Як встановлюються групи інвалідності?

28.08.2008

Стягнення аліментів за час, що минув

26.08.2008

Щодо тривалості основної щорічної відпустки


СПУ

Про партію

Історія

Програма партії

Контакти





Свято, яке єднає Україну

Саме такий висновок можна зробити, порівнюючи, як відзначали День Перемоги на Донеччині й Закарпатті - на Сході й Заході України. Донецкая область. ...




Іпотека під 3% річних - реальність чи піар?

Від 10 травня українці зможуть звертатися із проханням надати іпотечний кредит за урядовою програмою, відповідно до якої такі кредити пропонуватимуть ...




Дорогое удовольствие. Цены на новые современные "Хюндаи" в четыре раза выше, чем на обычные поезда

С 27 мая по стране будут курсировать скоростные корейские поезда. Шесть новичков соединят Киев с другими городами, принимающими Евро-2012, - Львовом, ...

Пошук Контакти На початок сторінки